ŽTL - Prolog+Kapitola první

24. července 2013 v 13:36 | Lady E. Dark |  Život Temné lady
Dnes je den, kdy s klidným srdcem mohu začít vydávat tuhle povídku. Pro začátek zde dávám Prolog a první kapitolu, doufám, že se vám bude líbit a vy zanecháte nějaký komentář a váš názor. S přáním hezkého dne - lady E. Dark... ;)


Prolog

Bradavický expres jako každý rok vyjel ze svého speciálního nástupiště devět a tři čtvrtě, ve kterém jsme mohli najít nejen všemi nazývané Zlaté trio, Draca Malfoye a jeho kumpány, ale také patnáctiletou dívku, která do Bradavic jela poprvé v životě. Každý by si pomyslel, že bude působit nervózně, jenže pravda byla někde jinde. Na sedačce kupé seděla vzpřímeně, dlouhé a hlavně objemné černé vlasy s hnědými odlesky měla vyčesané do divokého účesu a přitom zcela jiného, než nosívávala její matka.

Oči barvy blížící se bouřky byly ohraničeny výrazným kouřovým líčením, které ji dělalo děsivější, než ve skutečnosti na první pohled mohla působit. Jenže oči a bledé rty nebylo to jediné, co bylo na dívce zvláštní. Neměla na sobě jako ostatní studenti ve vlaku školní uniformu, mudlovské oblečení nebo nejnovější kouzelnické trendy. Její tělo obepínal šedý korzet s černou krajkou, který způsobil to, že její tenký pas až příliš vynikal a moc tomu ani nepomáhala sukně sladěná do její typické barvy temnoty.

Annabell Bellatrix Black. Patnáctiletá dívka jedoucí poprvé do Bradavic. Čistokrevná čarodějka, dcera Bellatrix Lastrange a pro Annabell neznámého čistokrevného kouzelníka. Nádherná a nezkrotná mrcha, pro kterou je určen jedině Zmijozel, ale kdo ji znal natolik dobře, aby to věděl? Vždyť její vlastní matka do nedávna byla zavřená na tom nejhorším místě v kouzelnickém světě. Její matka v Azkabanu ještě více zešílela a stala se ještě posedlejší po čisté krvi, zatímco její jediná dcera vyrůstala u jedné čistokrevné rodiny a učila se s domácími učiteli tajům magie. Neměla se na Archer manor špatně, ale to, co zažila za poslední dva měsíce se svou matkou, se nedalo srovnávat s ničím, co doposud mladá čarodějka ve svém krátkém životě zažila…

Annabell byla inteligentní dívka, ale dokázala být i šílenou a zákeřnou mrchou jako její matka Bellatrix a jí to nevadilo. Měla to v krvi a byla ochotna přijmout jakýkoliv úkol a splnil své cíle až do posledního detailu. Její intriky do této dob nikdo nikdy neprohlédl, a to ji dělalo ještě mnohem silnější, než si ostatní mohli myslet.

"Dobré dopoledne, sestřenko, mohu si přisednout?" zeptal se nově příchozí. Vysoký blonďák s modrošedýma očima a s jasnými aristokratickými rysy.

"Proč se ptáš, když odpověď stejně znáš?" Annabell mu otázku vrátila pevným a ledovým hlasem, což mladého Draca Malfoye vůbec nepřekvapilo. Aristokrat se posadil naproti své sestřenice a v duchu děkoval, že nechal ty dvě gorily v jiném kupé, jelikož v tomto byla jeho napůl šílená sestřenka stejná jako její naprosto šílená matka. Nesnášela idioty, jako byl Goyle a Crabbe, a proto se od ní drželi raději dál. I Draco by se nejraději držel, ale nemohl. Blackovi měli vždy větší slovo než Malfoyovi, a jelikož teď Annabell - jediná dívka z rodu Blackových - nastupuje do Bradavic a nebude pouhou Blackovou, tak Malfoy využil situace a chce se vetřít do společnosti své sestřenice - lady Black.

"Draco, Dracoušku, buď té lásky a běž za svými gorilami, chci být sama, a jestli to nechápeš, tak ti to mohu sdělit i jiným způsobem, a to ty zajisté nechceš." Jmenovaný zbledl a spěšně opustil kupé. Tato výhružka vždy zabrala - hlavně na jejího tupého bratrance. Za poslední dva měsíce musela tolikrát použít zakázané kletby a různé mučící, že jí ani prsty na rukou nestačily. Její matka si ji vzala do parády…

Annabell nadále seděla u okna a v očích se jí zaleskla slza. Další etapa života začíná a ona se s ní opět bude muset vyrovnat. Krásná, nadaná, inteligentní a… její dobré srdce uzavřené v tom zlém.

Kapitola první

"V letošním roce do naší školy, přesněji řečeno do pátého ročníku, nastoupí také nová studentka, která do dnešního dne byla učena soukromými učiteli, ihned po jejím zařazení se pustíme zcela jistě do výborné hostiny, kterou pro nás jako každý rok přichystali domácí skřítkové, ale teď mezi námi přivítejte Annabell Bellatrix Blackovou." Po krátkém představení Annabell v síni vše utichlo a také do ní vešla profesorka přeměňování s dívkou, která už na sobě měla novou školní uniformu a je jen otázkou času, než se na ní objeví znak Zmijozelu.

Annabell kráčela se vztyčenou hlavou a sebevědomým výrazem vstříc stoličce s Moudrým kloboukem. Každý ji sledoval, každý věděl čí je to dcera. V Bradavicích byla dcera nejvěrnější a nejšílenější smrtijedky Bellatrix Lastrange a ve tváři měla vepsané ohromné pohrdání.

Harry Potter si odfrkl, když se posadila na stoličku takovým způsobem, že i Malfoy se mohl jít bodnout. Elegance a krása jí nechyběla - nebyla příliš podobná matce, ale i přesto byla dcerou své matky a tu Harry Potter nesnášel stejně jako všechny poskoky Voldemorta. A teď - pár metrů od něho sedí na stoličce ona, na tváři ledovou masku a pak vítězný lehký úšklebek, když Moudrý klobouk do ztichlé síně vykřikl: "Zmijozel!"

Od jejího nového kolejního stolu se ozval jásot a tleskot. Ve Zmijozelu byla rodina Blacků legendou a měli větší váhu, než Malfoy a toho všeho si byla Annabell vědoma. Kráčela hrdě ke Zmijozelskému stolu, kde se usadila vedle svého bratrance a Pansy Parkinsonové.

"Vítej, sestřenko v novém domově," promluvil Draco Malfoy, když už se osazenstvo síně dostalo z toho šoku a začali mezi sebou diskutovat, takže už nikdo nevěnoval nové studentce pozornost.

"Buď už zticha, Draco. Nemám ani nejmenší náladu na to, abych tě poslouchala, a jestli nechceš zkusit na vlastní kůži nějakou z matčiných kleteb, tak zmlkneš!" vyprskla na něho Annabell a někteří v její blízkosti s sebou trhli. Nevěděli, co nastane, ale když Draco Malfoy - do této chvíle Zmijozelský vůdce zmlkl a sklopil hlavu - ihned pochopili, kdo přebírá velení.

"Pansy, a ty mi zajisté ukážeš naši společenskou místnost, nemýlím se?" optala se dívky sedící po její levici a ta jen horlivě přikývla, jenže už se na stole objevilo jídlo a všichni se pustili do bohaté hostiny jako každý rok…

"Slečno Blacková, mohu s vámi mluvit?" optal se ředitel Zmijozelské koleje Severus Snape, když se chystala mladá lady Black na první cestu do Zmijozelské společenské místnosti.

"Zajisté, pane profesore," odpověděla s hraným úsměvem, který ani takový mistr jako Severus Snape neprokoukl. Annabell potkal pouze dvakrát a její krutá tvář ho děsila. Dokázala se tvářit jako její matka Bellatrix, a ta nebyla žádným andělem. A ihned jakmile se dostala z Azkabanu - ukázalo se, že je ještě krutější, a to se neuvěřitelně líbilo Temnému pánovi…

"Posaďte se, slečno Blacková," pobídl ji, když došli do jeho kabinetu. Annabell neměla prozatím žádný důvod odporovat, proto se usadila do jednoho křesílka a vyčkala až se i hlava její koleje usadí naproti ní.

"Tak co potřebujete, profesore?" zeptala se téměř znuděně, ale přitom měla nasazenou svou ledovou masku, za kterou by se nestyděl i dotyčný profesor lektvarů a ředitel Zmijozelu.

"Chtěl jsem Vás přivítat ve Zmijozelu, slečno Blacková, a zajisté byste ráda věděla, že jako Blacková máte své vlastní pokoje, které jsou Vám již teď plně k dispozici - rád bych také věděl, jak jste s tím v předmětech, které se zde na škole učí." Dal zvláštní důraz na část, kdy mluvil o předmětech vyučující v Bradavicích a možná si myslel, že si toho dívka sedící předním ani nevšimla, ale ona dávala až moc dobrý pozor.

"Děkuji Vám za tohle oznámení, profesore, a zajisté se smíte ptát na mé znalosti týkající se zde vyučujících předmětů, ve kterých jsem napřed o dobrý půlrok. Nejvíce mne baví Lektvary a Obrana proti černé magii, to je z vyučujících předmětu zde v Bradavicích vše." Její odpověď lektvaristu neméně překvapila, ale kývl na souhlas a posadil se za svůj stůl, který měl systematicky uspořádaný. Chvíli v pracovně panovalo ticho, ale nakonec Snape vzal obálku, která byla nadepsána jménem Annabell a podal ji do jejich rukou.

"Od Vaší matky, zajisté počítala se zařazením do mé koleje," vysvětlil, když spatřil lehce nechápavý pohled od jeho nové studentky, která kývla a dopis schovala do vnitřní kapsy a promluvila: "Profesore, doufám, že Vám nebude vadit, když se přesunu do své ložnice, jelikož jsem po dnešku unavena a musím odpovědět na dopis matce."

"Vy víte, co je v dopise?" Zvědavost v jeho hlase nešla přeslechnout a tím si zasloužil lehké ušklíbnutí od černovlásky.

"Zajisté mi gratuluje k zařazení do této fakulty a přeje si, abych nedělala ostudu rodinnému jménu, pane profesore. Svou matku sice znám krátce, ale mám ji dokonale přečtenou - teď jestli dovolíte."

"Zavedu Vás do společenské místnosti, musím si ještě promluvit s nováčky a zde máte Váš nový rozvrh." Nad tím se ušklíbl a dramaticky vstal ze své pohodlné židle, ale zůstal stát, jelikož měl dobré vychování a věděl, že první má odejít dáma, což se také stalo. Jejich cesta do společenské místnosti proběhla mlčky, a když vešli - všechno opět utichlo.

"Sestřenko," promluvil Draco Malfoy a vystoupil z hloučku svých poskoků. Profesorovi neuniklo zavrčení, které uniklo zcela jistě nové Zmijozelské vůdkyni a musel se v duchu usmát, jelikož konečně někdo tomu rozmazlenému spratkovi srazí hřebínek.

"Pane profesore, děkuji za poskytnuté informace a teď mě všichni omluvte, jelikož jsem unavená a budu hádat, že mé komnaty jsou směr dívčí ložnice a na dveřích bude mé jméno. Dobrou noc." Draco Malfoy zůstal zcela netypicky ke svému vychování zírat do míst, kde ještě před chvílí stála jeho sestřenice, která ho zcela ignorovala - ke všemu se za jeho zády ozvalo pobavené odfrknutí od Pansy, s kterou měl před příchodem své příbuzné a hlavy koleje zvláštní rozhovor…

Annabell zapadla do své ložnice, která byla luxusně vybavena a vlastnila ještě jedny dveře, které bezpochyby vedly do vlastní koupelny. Dívka se ušklíbla a porozhlédla se po ložnici, které dominovala obrovská postel se zelenými nebesy se stříbrným lemováním. U magicky vytvořeného okna byl malý stolek s dvěma na pohled pohodlně vypadajícími křesly, což se mladá dámě velmi líbilo, a když pohlédla na skříň, která byla magicky rozšířená - neodpustila si lehký úsměv. Její nová ložnice byla dokonalá a nechyběl ani psací stůl, který v ložnici působil důležitým dojmem, i když byl schován v jednom z rohů pokoje.

"Tak se podíváme, co mi matka napsala," zašeptala sama pro sebe a posadila se elegantně do křesla. Z kapsy vytáhla obálku, na které bylo krasopisně napsáno: Annabell Bellatrix Black a vytáhla z něho pergament…

Drahá dcero,

Blahopřeji ti k zařazení do Zmijozelské koleje, která se ti zajisté stane domovem. Mám také pozdrav od Temného pána, který si přeje, abys ho o Vánocích navštívila v jeho hradě - zajisté víš, jaká je to pro tebe čest a nesmíš mi udělat ostudu, protože jinak víš, co tě čeká, a věř, že jako tvá matka mám na to plný nárok.

Preferuj čistotu a nezahazuj se s žádnými krvezrádci a mudlovskými šmejdy!
Tvá matka

"Tolik k mateřské lásce," povzdechla si, přešla ke svému stolu, kde ležel pergament, inkoust a nové pero. Ušklíbla se a dala se do psaní dopisu, který bude opět plný falešností.

Drahá matko,

Děkuji za tvé blahopřání k zařazení do koleje jako je Zmijozel - věřím, že lepší možnost pro někoho jako jsem já ani neexistuje, a proto se nemusíš bát, že bych se zahazovala s někým, jako jsou krvezrádci Weasleyovi nebo snad mudlovští šmejdi jako je ta Grangerová od Pottera.

Nesmírně si také vážím pozdravu od Temného pána a netuším, čím jsem si zasloužila jeho zájem, matko, ale jsem poctěna jeho zájmem a hned mu můžeš oznámit, že jeho pozvání ráda přijímám a na Vánoce se do Temného sídla dostavím.

S pozdravem A. B. Black

"Zítra to dáme Snapeovi a on už to matce předá," povzdechla si Annabell, aby následně vstala, využila komfortu vlastní koupelny a šla spát dřív, než ji bude chtít někdo další otravovat - jako třeba její otravný bratranec Draco Malfoy.


Tak první část za námi a já doufám, že se vám to aspoň trochu líbilo a navštívíte můj blog i na další části mého nového délka z mé dílny. Myslím, že jsem toho řekla už dost a teď je řada na vás! ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jassy R. Blake Jassy R. Blake | 24. července 2013 v 17:47 | Reagovat

Páni, vypadá to vážně slibně:-) moc se těším na další kapitolu.
Mám dotaz: hodláš pokračovat v psaní povídky "Prvorozená Potterová"?? :-)

2 sissa sissa | 24. července 2013 v 18:16 | Reagovat

WAU vypadá to vážne skvele....vážne perfektná kapitol a už sa teším na 2.kapitolu a  chcela by som sa tiež spýtať či budeš pokračovať v poviedkach z druhého  blogu??? :-D  :-D  :-D  :-D

3 Lady E. Dark Lady E. Dark | Web | 24. července 2013 v 18:25 | Reagovat

Reaguji na oba komentáře...

Prvorozená Potterová bude určitě dopsána, teď je ve fázi oprav a také přepisování, jelikož se mi tam některé pasáže nezdají...

Vampire Blood je otázkou, která není doposud zodpovězena, je to totiž příběh na dlouhou trať, tak uvidím... ;)

4 Peggie Peggie | 25. července 2013 v 16:42 | Reagovat

Vypadá to dobře, jen tak dál :-)

5 Snapeova a ♥♥Veronika♥♥ - Píše Snapeova Snapeova a ♥♥Veronika♥♥ - Píše Snapeova | Web | 25. července 2013 v 18:03 | Reagovat

Zatím to nevypadá špatně, tak jsem zvědavá jak se to vyvine dál.

6 Arwen Arwen | Web | 27. července 2013 v 9:43 | Reagovat

Narovinu ti reknu, ze je tohle moje prvni HP fanfiction (cetla jsem zatim jen VA fanfictions) ale je to skvely. Pises opravdu moc hezky a uz se tesim na dalsi kapitolku :D :D.

Ale doufam, ze nevzdas psani Vampire Blood, protoze to by byla skoda (tu povidku miluju :D).

7 Arwen Arwen | Web | 27. července 2013 v 13:07 | Reagovat

A jeste jsem se chtela zeptat - kdy planujes dalsi kapcu? Protoze ja uz ji vazne potrebuju :D :D.

8 Peggie Peggie | Web | 1. srpna 2013 v 19:42 | Reagovat

My God! Kdy už dáš další kapitolu?! :D

9 Kačíí Kačíí | Web | 15. srpna 2013 v 8:25 | Reagovat

Nádherná kapitola :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

©2013~2014 ~ ladyedark.blog.cz - Zákaz kopírování!