ŽTL - Kapitola druhá

5. srpna 2013 v 22:23 | Lady E. Dark |  Život Temné lady

Kapitola druhá...
Nic vám neřekne a přitom prozradí spoustu. Nejsem zlá, a proto vám poradím, abyste hledali různé náznaky a pak mi je třeba napsali. Ráda se pobavím nad vašimi teoriemi a také se mohu nechat inspirovat. Proto se dejte do čtení… První školní den, střet s Grangerovou a s panem Nejdražším - s panem Božským to opravdu nemá nic společného! :D Snad se bude líbit a odpustíte mi možné chyby…

Annabell ráno vzbudilo budící kouzlo, které na sebe včera uvrhla, aby se vzbudila přesně v šest hodin. Po noci, kterou Annabell strávila beze snů a nočních můr se cítila naprosto odpočatě a její mysl byla zase pro jednou čistá jako lilie. Když si ke všemu dívka uvědomila, že je v Bradavicích, její úsměv se ještě více roztáhl. Došla si s tichým broukáním do koupelny, kde si dopřála teplou sprchu, oblékla si svou školní uniformu, lehce se nalíčila a své vlasy rozčesala tak, aby jí volně spadaly po zádech. Byla nádherná, inteligentní, odvážná a mazaná. Ještě dnes ráno děkovala Moudrému klobouku, že její plány vyslyšel a pomohl jí dostat se do té správné koleje, protože jinak by bylo zle - to ona až příliš dobře věděla, ale i přesto teď byla ve škole a nemohla si stěžovat. Možná jí lezl na nervy blonďatý bratranec, ale nic si z něho nedělala, protože byla Blacková.

Pohlédla na sebe naposledy do zrcadla, zamaskovala svou dobrou náladu a navrch nechala vyplout její ledový klid a nezájem o všechny ostatní. Byla mistrem v přetvářce ve své generaci, a dokonce i mezi mnoha dospělými, a proto jí nehrozilo, že by ji mohl někdo odhalit - ji nebo její největší tajemství jejího života, která nemohla být vyzrazena - aspoň prozatím ne. Dívka zavrtěla hlavou, vyšla z koupelny zpátky do ložnice, kde popadla svou tašku s věcmi na dnešní den, jelikož jako jediná dostala svůj rozvrh již včera večer, když byla u hlavy její koleje. Do tašky nezapomněla dát ani dopis pro matku a konečně mohla vyjít ze svých komnat.

"Dobré ráno, Annabell," pozdravil ji Blaise Zabini a ona mu odpověděla stejně jako Pansy a Gregory Goyle svou odpověď dostal taky. Annabell došla až k jednomu křeslu, do kterého se posadila a přejela pohledem své společníky. Pansy si oblíbila již včera a doufala, že ji bude moci mít u sebe jako její věrnou "přítelkyni", Blaise Zabini se na pohled zdál jako inteligentní mladý muž a tudíž by se mohl hodit také. Jenže Gregory Goyle byla vlezdoprdelka, která patřila jejímu bratranci a sama o něj nejevila zájem, tudíž ho ani moc nepotřebovala.

"Pansy, budeš tak hodná a ty a Blaise mě dnes provedete po škole? Přeci jen jsem zde první den a nerada bych zabloudila a tím naší koleji uškodila," navrhla po pár minutách ticha a dva dotazovaní pouze kývli, na což se zvedla ze svého místa za doprovodu svých dvou nových spojenců, zamířila do síně na snídani…

První vyučovací den v Bradavicích ubíhal Annabell nesmírně rychle. Ve všech předmětech byla nejlepší a hned prví den získala dohromady čtyřicet pět bodů, což byl úspěch, zvlášť pro někoho, kdo se v životě neučil ve větším kolektivu. Teď Annabell seděla u večeře a tiše konverzovala s Pansy o ostatních studentech Zmijozelu. Potřebovala přehled, nejen o její koleji, ale také o všech ostatních - to si ovšem raději zjistí od někoho jiného, jelikož už teď podezírala Pansy ze zaujatosti i ostatních čistokrevných.

"Co máš dnes po večeři v plánu?" zeptal se Blaise a tím vyrušil dívky v konverzace, ve které stejně spíše mluvila Pansy a její společnice jen poslouchala - ovšem za otázku Zabiniho byla v rámci možností vděčná.

"Půjdu si udělat ty nesmyslné úlohy a musím si ještě něco vyřídit." Odpovědí Annabell byl začínající rozhovor mezi ní a Zabinim ukončen a ona se dala do jídla, při kterém přemýšlela nad dnešním dnes. Vše zvládla a dokonce i Snape přijal dopis pro její matku a tudíž už mohla přemýšlet nad tím, co napíše v dopise pro někoho, kdo je jí nejblíže.

Černovláska šla tentokrát sama do knihovny, kde si chtěla vypůjčit jednu knihu o Lektvarech, aby mohla vypracovat esej pro jejího, prozatím nejoblíbenějšího profesora. Severus Snape ji něčím zaujal. Moc dobře si byla vědoma, že její profesor je špeh Brumbála, ale byla by pěkně pitomá, kdyby to napsala matce. Tím by zradila nejen Severuse Snapea, který o jejím zjištění neměl jediné ponětí, ale hlavně by zradila sebe, a to by si nikdy neodpustila. Dovolila si trochu pousmát, ale náladu ji zkazil náraz do něčího těla.

"Omlouvám se! Neviděla jsem tě a…" Annabell se podívala na studentku Nebelvíru, která v rukou držela čtyři tlusté knihy a její husté vlasy měla snad všude. Hermiona Grangerová si zaraženě prohlížela novou studentku Zmijozelu a čekala, až na ni začne řvát ty nechutné věci, co dělá obyčejně Malfoy.

"Merline, neomlouvej se a raději si ty knihy zmenši a schovej si je do tašky. Není divu, že jsi mě neviděla," zareagovala s úšklebkem Annabell a chtěla se vydat dál a možná by se jí to povedlo, kdyby ji Hermiona nezastavila: "Nejsi jako Malfoy." Nebelvířanka jednou za čas promluvila dřív, než myslela, a tohle byl jeden z případů. Říkalo se o ní, že je nejchytřejší ze "Zlatého tria" jak jim většina profesorů a Fénixova řádu začalo říkat, a taky že byla, jenže stále byla také v Nebelvíru…

"Řekněme, že můj bratranec je jiná liga, Grangerová, ale teď už musím." S těmito slovy zmizela v knihovně, ve které byla pouze čtvrt hodinky, jelikož její orientační smysl a znalost knih, se projevil a ona knihu našla během chvilky. Pak už si to zamířila do Zmijozelské společenské místnosti, kterou jen prošla a zamířila přímo do svého pokoje, kde si začala dělat úkoly do všech předmětů, které dnes měla. Nejlehčí pro ni byly lektvary - jako vždy. Nejhorší opět předmět, který učila McGonagallová. Neměla nic proti přeměňování, šlo jí, ale až příliš ji nudilo. Na každou přeměnu byla jiná formulka, zatímco u lektvarů to bylo úplně jinak. Šlo experimentovat, sice jí někdy pod rukama bouchl kotlík, ale příště se chybě vyvarovala a zkoumala různé kombinace dál. Annabell si povzdechla a ze šuplíku vytáhla čistý pergament, aby mohla podat informace, i když trochu zkreslené…

Můj nejdražší,

říkal jsi mi, abych ti napsala hned, jak jen to bude možné a teď je na to vhodná chvíle, nemyslíš? Dnes byl první den učení v Bradavicích a musím říct, že nejspíš se začnu učit samostatně, jelikož jsem zde popředu a nejlepší v ročníku, a to mě neskutečně nudí. Ke všemu je zde můj "úžasný" bratranec Draco Malfoy, který se stále tváří, jakoby mu patřila všechna moudrost světa a přitom zde, ve Zmijozelu i v ostatních kolejí ví, že už od toho, co bylo poprvé vysloveno mé jméno, mám ve Zmijozelu hlavní slovo já. Ale to jsou tak banální věci.

Mnohem důležitější je, že tě miluji celým svým srdcem. Ano miluji, ty tomu možná stále nedáváš takovou váhu, ale já ano a dokážu ti to při nejbližším střetnutím. Nicméně tvůj plán je geniální a troufnu si říct, že matka bude velice překvapena.

Vím, že je zbytečné to psát někomu, jako jsi ty, ale prosím, dávej na sebe pozor, protože jinak si mne nepřej!

Líbám tě…

Annabell B. Blacková

Dívka se ušklíbla, srolovala pergament do ruličky a vyčarovala si čas, který ukazoval, že za dvacet minut je večerka a už nikdo nebude moci na chodby. Annabell se ušklíbla, zvolala jméno a před ní se zjevil osobní skřítek jejího nejdražšího.

"Tuppy je tu pro vás, paní. Přeje si něco pánova paní?" zeptala se skřítka.

"Tuppy, dones tohle tvému pánovi, a když odpoví, dones mi i odpověď, prosím." Annabell se v soukromí chovala ke skřítkům přívětivě a Tuppy byla její nejoblíbenější skřítkou. Tuppy si toho byla vědoma a také věděla, že nesmí nikomu říct o pravém chování paní Annabell.

"Tuppy ráda odnese psaní svému pánovi." Skřítka převzala ruličku pergamentu a zmizela z komnat Annabell Blackové, která s úsměvem zamířila do koupelny, kde se připravila ke spaní a už za malou chvíli ležela v obrovské posteli. Odpověď už dnes neočekávala…

"Tuppy donesla paní odpověď od pána," promluvila skřítka, když se objevila v ložnici, ve kterém už byla tma.

"Dones mi ji, Tuppy, a dnes už tě nebudu potřebovat. Děkuji." S tím skřítka zase zmizela, Annabell se svou hůlkou zašeptala: "Lumos." V pokoji se rozzářilo světýlko a ona rozevřela pergament, na kterém poznala jeho písmo.

Má drahá Annabell,

jsem velice rád, že jsi nejlepší z ročníku a ze svého bratrance si nic nedělej, zajisté to mají všichni Malfoyovi v genech. Důležité ovšem je, abys i nadále stála v čele Zmijozelu, a i když je to teprve první den, myslím - důvěřuji ti v tom, že to zvládneš a podmaníš si je všechny.

Možná ti ještě nemůžu napsat, jak moc tě miluji, jelikož toho nejsem hoden, ale pořád jsi má krásná Annabell a já se těším, jak můj plán vyjde a tvá matka Bellatrix bude zajisté překvapena. Nicméně se stejně nejvíce těším, až se opět střetneme a ty mi dokážeš svou lásku.

Sladké sny a líbám tě…

Tvůj nejdražší

Annabell se usmála, vstala ze své postele a přešla ke skříni, z které vytáhla magickou truhličku, kterou mohla otevřít jen ona. Uložila tam další pergament a zase ji schovala na dno skříně.

"Já ti ukážu, že budeš milovat," zašeptala, zrušila kouzlo, zalezla do postele a s úsměvem na rtech usnula…


Kdo je pan Nejdražší? Vaše návrhy a reakce z této moc nepovedené kapitoly... Budu ráda za jekýkoliv názor... ;) Lady E. Dark
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Arwen Arwen | Web | 6. srpna 2013 v 15:00 | Reagovat

Skvely, ale vubec me nenapada kdo by to mohl byt....

2 Peggie Peggie | Web | 10. srpna 2013 v 16:48 | Reagovat

Tak to mě zajímá :D Na to jsem fakt zvědavá, napadlo mě, že by to mohl být Sirius, ale to je dost blbost... Fakt nevím. :D
P.S. Teď mě napadá ještě sám Voldemort :D
P.P.S. Fakt hezká kapitolka, Tuppy je má oblíbená už teď :D Já ty skřítky prostě miluju! :D

3 sissa sissa | 11. srpna 2013 v 15:55 | Reagovat

no wau super kapitola a mňa napadlo že by to mohol byť Voldemort alebo možno Sirius ani to by nebolo zlé a jej mtka by bola určite prekvapená :-D  :-D  :-D

4 Kačíí Kačíí | Web | 15. srpna 2013 v 8:47 | Reagovat

Suprová kapitolka, a nikdo mě nenapadá ale nejvíc souhlasím asi s tím Voldemortem :D :D

5 Peggie Peggie | 17. srpna 2013 v 23:52 | Reagovat

Možná jsem otravná, ale..... buuuuudeeee uuuuuž daaaaaaalšiiiiiii???? :D  :D  :D

6 Arwen Arwen | Web | 18. srpna 2013 v 14:59 | Reagovat

Prosiiim, pridas nam dalsi?

7 Kačíí Kačíí | Web | 18. srpna 2013 v 18:58 | Reagovat

Kdy bude další,..?? :-)  O_O  O_O

8 Lady E. Dark Lady E. Dark | Web | 19. srpna 2013 v 10:42 | Reagovat

Dneska bude :DDDD

9 Kačíí Kačíí | Web | 19. srpna 2013 v 16:10 | Reagovat

Juchů :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

©2013~2014 ~ ladyedark.blog.cz - Zákaz kopírování!