ŽTL - Kapitola čtvrtá

8. září 2013 v 20:16 | Lady E. Dark |  Život Temné lady

Slíbila jsem kapitolu, a tak ji zde máte. Totožnost pana Nejdražšího se dozvíte buď v příští nebo v přespříští kapitole a doufám, že s evám bude kapitola líbit, protože jsem na ní vypotila téměř všechnu krev! Příjemné čtení...


Již tři dny uběhly od napsání dopisu, který měl zpříjemnit život všem studentům v Bradavicích, ale Annabell odpověď stále nedostala. Nestrachovala se, jelikož si byla vědoma, že její drahý nemůže odepisovat na dopisy hned, jak je dostane, ale tři dny už na ni bylo moc. Byl páteční večer a dívka seděla ve společenské místnosti, kde si četla knihu o černé magii, kterou dostala od své matky. Annabell se po dobu dvou hodin čtení přistihla u toho, že nebýt silné kávy, kterou si poručila u skřítků, nejspíš by dávno usnula. Jenže i jedna káva nedodá energie na přečtení celé knihy, a proto se zvedla ze svého pohodlného křesla a bez jediného slova odešla do svého pokoje, kde provedla večerní hygienu a zalezla do postele…

"Dnes se koná konkurz do famfrpálového družstva," oznámil u stolu Draco Malfoy.

"A co s tím mám dělat, bratránku?" zeptala se škodolibě lady Black, která právě snídala ovocný salát a u toho pila zelený čaj.

"Vždyť hraješ a mít v týmu střelkyni jakou jsi ty, by byl sen snad každého," polichotil jí Draco a ona se jemně usmála.

"Nemám čas se zabývat famfrpálem a nepochybuji, že znáš důvody." Byla si na sto procent jistá, že její matka se dávno pochlubila jejímu strýci a tetě, že je na Vánoce pozvaná do Temného sídla, a už vůbec nepochybovala, že Lucius Malfoy by si pro svého syna přál to stejné, a proto mu zajisté napsal dopis, ve kterém ho žádal o to, aby se rychleji učil.
Annabell se mohla docela rychle naučit prokouknout každého člena její rodiny a neuvěřitelně se jí to hodilo.

"Čí je to sova?" zeptala se Pansy u stolu, a když Annabell zvedla svůj zrak, srdce jí vynechalo pár úderů. Až moc dobře totiž poznávala osobní sovu svého nejdražšího, která slétla elegantně dolů a nastavila svou nožku, aby si mohla odvázat pergament. Sova se překvapivě ani nenapila a ihned odletěla pryč. Annabell se zvláštně zalesklo v očích, její přítel poslal dopis po jeho nejmilejší sově Claudii, kterou velice chránil. Claudie pro něj byla něco jako jediná přítelkyně a on ji teď vyslal, aby jí donesla dopis, čímž jí vyjádřil naprostou důvěru.

"Sejdeme se později," vyhrkla a velice rychle opustila síň. Do sklepení skoro běžela a společenskou místností už jen proběhla. Annabell se zavřela v pokoji, lehla na postel a bez váhání rozevřela pergament.

Má krásná Annabell,

Dolores Umbridgeová už ti nadále nebude zavazet v tvém životě. Při dnešním obědě ovšem nesmíš chybět, abys neunikla tomu krásnému představení, které jsem si s pomocí pár rukou navíc pro tebe připravil. Také mě neuvěřitelně těší tvůj pokrok v tvé koleji, ale od tebe se to dalo očekávat. Jsi nejen krásná, ale také velice moudrá, až musím říct, že mne překvapuje, že jsi nakonec skončila ve Zmijozelu.

Dnes se ke mně ovšem doneslo, že příští týden jsou první letošní Prasinky a mne napadlo, že bys mohla přijít na naše tajné místo. Rozhodnutí nechám výjimečně na tvé osobě, ale nesmírně by mě tvá přítomnost potěšila.

Tvůj Nejdražší

Annabell se dnes znovu upřímně usmála a nezapomněla další dopis schovat do své kouzelné truhličky a pak si sedla ke stolu. Již příští týden ho uvidí, ucítí jeho rty na těch svých a bude nesmírně šťastná. Jen jeden jediný týden a ona se dozví definitivní rozsudek její budoucnosti, kterou chtěla prožít jedině s ním. Měla posledních sedm dní svobody, které pro ni byly jako vězení…

Zatřepala hlavou a odešla hrdě bez povšimnutí ze sklepení pryč. Procházela se hradem a přemýšlela nad tím, jak je možné, že se dostala k němu. Ten den, kdy se procházela v ulicích nádherných Benátek, nevěřila na lásku na první pohled do doby, než narazila na něj. Jeho oči ji zaujaly natolik, že nebyla schopna říct jediné slovo, omluvu za to, jak nešikovná byla a nedávala pozor. On se jen ušklíbl a pozval ji na večeři a tak začal jejich prapodivný vztah…

"Sestřenko, jdeš na oběd?" zeptal se Draco Malfoy, když se Annabell objevila v blízkosti síně. Chtěla něco nepěkného odseknout, ale nakonec jen přikývla a vešla jako pravá lady Black do síně. Pansy i Blaise seděli na svých místech a mezi sebou měli volno, jelikož tam seděla ona. Zvědavě se rozhlédla, jelikož přemýšlela nad tím, co si pro ni její nejdražší připravil.

Rozešla se a posadila se na své místo, kde si navykla sedávat, její zrak bloudil k hlavnímu stolu, kde seděli všichni profesoři a pak stočila svůj zrak k právě přinesenému jídlu. Byla ponořena ve vlastních myšlenkách a přemýšlela nad tím, co se dnešním dnem v Bradavicích změní.

"Paní Umbridgeová?" promluvil najednou neznámý hlas a Annabell zvedla svůj zrak k učitelskému stolu, kde stál dobrý tucet Bystrozorů, v rukách měli hůlky a všichni v síni je sledovali.

"Kdo vás poslal?" vypálila svou otázku ropucha v růžovém a Annabell začala tušit, oč se jedná a musela se v duchu ďábelsky ušklíbnout nad genialitou svého přítele.

"Jménem ministerstva a se souhlasem samotného ministra vás máme dopravit okamžitě do Azkabanu za Smrtijedství," promluvil Bystrozor a ozvalo se několikanásobné lapání po dechu, ale Annabell byla šťastná.

"To je lež!" vykřikla profesorka OPČM a červená jako rajče se zvedla ze svého místa a metala blesky po Bystrozorech. Jenže ten, co mluvil, byl přeci jen rychlejší, přešel k ní, odčaroval jí rukáv a na denní světlo vykouklo tolik známé znamení. V ten moment byl osud teď již bývalé profesorky OPČM zpečetěn a Annabell odcházela z oběda natolik šťastná, že to už víc ani nebylo v tu chvíli možné.

"Blacková." Její jméno zaznělo šeptem, když procházela kolem prázdné učebny, která se využívala jen zcela výjimečně. Jmenovaná se zarazila a nakoukla do učebny s hůlkou v ruce. Vypadala prázdně, ale přeci jen na zadní lavici seděl Harry Potter a jen o malý kousek dál i jeho věrní přátelé.

"Co chcete?!" vyštěkla svou otázku, když zavřela dveře a použila tišící kouzlo na celou učebnu.

"V tom zatčení Umbridgeové máš prsty ta, že ano?" zeptala se Hermiona a černovlasá dívka se začala usmívat.

"Možná ano, možná ne… Záleží na tom?" Úšklebek, i když nepatrný, se jí objevil na tváři místo lehkého úsměvu. Pracovala sice na tom, aby nebyla válka, ale pořád se v jejich přítomnosti necítila svá, proto se otočila a bez jediného slova odešla do své ložnice ve sklepení.

Později téhož dne ve své ložnici začala psát rychlou zprávu pro svého nejdražšího.

Děkuji ti za to nádherné představení, lásko. Nedokážeš si představit, jak moc mě to potěšilo. A co se týče víkendu v Prasinkách - sejdeme se na našem místě v deset hodin ráno.

Tvá Annabell
Vzkaz předala skřítce Tuppy a sama si začala dělat nudné úkoly do školy… Už jen jeden týden…


Doufám, že se vám kapitola aspoň částečně líbila a já se budu snažit přidávat kapitolu aspoň jednou týdně, což si myslím, že je docela dobrý kompromis, že ano?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jassy Blake Jassy Blake | 9. září 2013 v 6:43 | Reagovat

Suprová kapitola:-)... jsem moc ráda, že jsi odstranila tu ropuchu... moc se těším až se dozvím kdo je pan Nejdražší :-)

2 Kačíí Kačíí | Web | 9. září 2013 v 15:06 | Reagovat

Já už chvi vědět kdo to je :-D  :-D rozhodně se těším na další :-)  :-)

3 Peggie Peggie | 13. září 2013 v 21:23 | Reagovat

SKVĚLÁ kapitola, rychle další please! :D

4 Snapeova Snapeova | Web | 14. září 2013 v 18:15 | Reagovat

Tyjo, já jsem tak zvědavá. Kapitola se mi líbila moc. Ubridgeová jako smrtijedka, zajímavé, hlavně že už je pryč :D A Kapitola každý týden by byla opravdu úžasná :)))

5 Snapeova Snapeova | Web | 14. září 2013 v 18:18 | Reagovat

že prý spam :D Tak snad si ted domnělý spam přečteš :D

6 Arwen Arwen | Web | 17. září 2013 v 16:35 | Reagovat

Úžasný, už se těším, až zjistím, kdo je náš pan Nejdražší :D - rychle další :D.

7 Peggie Peggie | 20. září 2013 v 22:30 | Reagovat

Další kapitolka?? ???

8 Peggie Peggie | Web | 29. září 2013 v 13:16 | Reagovat

Slečno Dark, mohla byste kvůli své věrné fanynce Peggie už konečně přidat další kapitolku? :D :D Jinak se Peggie zblázní nad přemýšlením o totožností pana Nejdrahšího! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

©2013~2014 ~ ladyedark.blog.cz - Zákaz kopírování!