Listování: Inferno

26. ledna 2014 v 20:35 | Lady E. Dark |  Kulturní život

Kalendář ukazoval čtvrtek 23. ledna roku 2014 a hodiny právě odbíjely osmou hodinu večerní, když jsem se v doprovodu své babičky, dostavila do místního kina Metropol v Olomouci. Zbývala už jen půlhodina do onoho představení, které pro mě i babičku bylo prvním, ale rozhodně ne posledním v našich životech…
Zajímá vás víc? Neváhejte a klikněte na celý článek, který je doplněn nejen mými fotkami...


A o jaké představení vlastně šlo? Jednalo se o Listování - účinkující mají knihu, kterou shrnou do jednoho představení, samozřejmě konec si nechají pro sebe, to by bylo, aby ho řekli. :) Není to obyčejné předčítání, jak už jsem řekla, jedná se o představení, ve kterém tentokrát shrnuli pětisetstránkovou knihu do padesátiminutové scénky, jehož součástí byl tentokrát Lukáš Hejlík a Věra Hollá a kterou knihu si protentokrát vybrali? Jedná se o bestseler od známého Dana Browna: Inferno, které prodejností převýšilo ostatní jeho knihy, mezi kterými je také Šifra mistra Leonarda nebo Ztracený symbol.


Anotace knihy...

"Ve svých knihách Dan Brown mistrovsky mísí historii, umění, šifry a symboly. Nejinak tomu je i v jeho nejnovějším thrilleru, který se okamžitě po svém vydání stal světovým bestsellerem a prodejně předčil i předchozí autorovy tituly.
Harvardský symbolog Robert Langdon se tentokrát ocitá v samotném srdci Itálie, aby pomohl vyřešit záhadu, jež je pozoruhodně propojena s jedním z největších literárních děl všech dob - Dantovým Peklem. Při svém tajuplném poslání se Langdon musí střetnout s neznámým, hrůzu nahánějícím protivníkem; proplétá se přitom nejen labyrintem florentských, benátských či istanbulských uliček, tajnými chodbami, skrytými komnatami, ale také labyrintem narážek a kódů. Jediná vodítka mu v jeho pátrání nabízí jenom Dantova temná epická báseň - a čas přitom neúprosně pádí. Až uplyne, má dojít ke katastrofě, která navždy změní celý svět…"Užila jsem si 50 minut uvolněné zábavy a ano vím, že tato kniha je jiný žánr než zábavný, ale stylem jakým to Věra Hollá a Lukáš Hejlík "prodali" byl nezapomenutelný. Jestli se nacházíte v nějakém městě, ve kterém se tyto představení odehrávají, doporučuji vám, abyste na něj zavítali. Nemyslím si, že by to bylo nějak obzvlášť drahé, u nás to stálo 110 Kč a stálo to za to. Pro ty, které to zajímá přikládám ke konci článku adresu na webové stránky Listování, kde se dozvíte nejen o představé Inferno, ale také o dalších předčítání. :)

Co se mi ještě neuvěřitelně líbilo byl fakt, že jsem si odnesla z představení i knihu. Babička byla hodná a koupila mi ji a samozřejmě se spojte pár věcí dohromady. Dan Brown byl v Praze, účastnil se i Listování, které se odehrálo v našem hlavním městě a podepsal kniny na toto turné. Takže ano mám podepsanou tuto napínavou knihu autorem! :3

(Kdyby někdo navštívil toto představení a chtěl tuto knihu, tak stála 400 korun rovných, teď už ji v knihkupectví nebo na netu koupíte levněji, ale není tam podpis! :D)

Zážitek tedy ze čtvrtečního večera je naprosto úžasný a příští Listování se týká nové knihy od Zdenka Merty: Pražská svatba a jiné erotické povídky. Autor se bude účastnit celého turné, jelikož bude doprovázet na klavír a turné bude považován jako křest této knihy. Takže 13. února ve 20:30 budu opět v kině Metropol a budu pozorovat Lukáše Hejlíka pěkně z první řady tak, jako tomu bylo i při Infernu! :3 A knihu jsem ještě číst nezačala, ale pak určitě vytvořím nějakou recenzi. :)

Odkaz na stránky Listování: http://www.listovani.cz

Doufám, že se vám článek aspoň trochu líbil a třeba vám i poskytl nějaký typ na to, jak strávit volnou chvíli. Jak už jsem řekla, akci hodnotím velmi kladně a účastním se, jestli to půjde, všechy představení, jelikož mění žánry a tudíž nepůjde jen o jedno a to samé dokola. :)

Lady E. Dark


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Snapeova Snapeova | Web | 29. ledna 2014 v 19:34 | Reagovat

To zní velice zajímavě a je vidět, že tobě se to líbilo :) Třeba o tom někdy zaořemýšlím

2 Peggie Peggie | 15. února 2014 v 12:36 | Reagovat

Wow tak to muselo být fakt super. Proč sakra bydlím v tak malým městě :-?  :D

3 LussyNda LussyNda | Web | 22. února 2014 v 9:32 | Reagovat

ahojky chtěla jsem se zeptat plánuješ i nějaké povídky s tematikou VA třeba dopsat tu co jsi měla na svém posledním blogu tu o původní rose?? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

©2013~2014 ~ ladyedark.blog.cz - Zákaz kopírování!