Letní čtení 2014: 2. týden a 3. týden

13. července 2014 v 19:10 | Lady E. Dark
Tentokrát článek s Letním čtením za poslední dva týdny. Zatímco týden druhý vypadá uspokojivě, týden třetí vypadá bídně. Ale jak to všechno bylo ve skutečnosti? To se dozvíte v celém článku jelikož to má takový jeden malý bezvýznamný háček. :)Na druhý týden letních prázdnin jsem si připravila re-reading hned dvou knížek. Jedné takové malinké - spíše jen chuťovky a pak knihu od autorky, o které mohu říci, že ji mám kompletní, aby taky ne, když má prozatím pouze dvě knihy - nutno podotknout, že dokonalé knihy.


Doplňková knižečka od J.K. Rowling - Bajky Barda Beedleho musí znát každý, kdo aspoň Harryho Pottera viděl. Myslím, že je zbytečné rozsáhle povídat, jako to bylo číst Bajky - ještě v případě, kdy se jedná o re-reading, ale vždy se k této knížce na mé poličce ráda vracím, jelikož je teňoučká a ideální na cestu po městě, kdy využívám městské hromadné.


Druhý re-reading. Nutno dodat, že druhý dokonalý re-reading knihy, kterou miluji. Jesti neznáte Rutu Sepetys, tak to okamžitě napravte! Její první kniha s názvem V šedých tónech vás dostane a pozadu není i její druhá kniha s názvem Potrhaná křídla. Stejně jako její prvotina, tak i její další kniha mě okouzlila na nejvyšší možnou míru, proto jsem se rozhodla si ji přečíst znova (navíc ta obálka je taky dokonalá). Potrhaná křídla jsem tentokrát četla dva dny - což je o docela hodně víc, než když jsem j ičetla poprvé, ale řekla bych, že podruhé jsem si ji pro změnu více vychutnala. Takže jak jsem říkala... doporučuji a stejně tak doporučuji i V šedých tónech.


Myslete jako Steve Jobs od autora Daniela Smitha. Opět tenká knížka, kterou jsem si vzala v neděli na cestu do Brna s cílem ji přečíst. Bohužel mé plány jako vždy nevyšly. Cestu tam jsem ještě vcelku v poklidu četla a vypadalo to nadějně, ale jestli jste četli můj článek o tom, jak jsem byla v Brně, určitě už víte, že na zpáteční cestu jsem již měla Hobita, kterého jsem nakonec přečetla asi jen patnáct stran, jelikož jsem musela dávat pozor na cestu. Mám momentálně tušení, že jsem někde v půlce a je to určitě zajímavá kniha se zajímavými fakty, takže ji určitě v nejbližší době taky přečtu. :)


Zde již zmiňovaný Hobit, kterého jsem rozečetla v neděli a dočetla další (ten třetí) týden. Ta knížka je... luxusní. Jak já se zamilovala do Tolkiena! Ano... Jedním dlovem: DOKONALOST. Jedná se sice o paperback, ale to jen z důvodu, že byl nejlevnější a já mám v plánu si koupit celý set, takže proto jsem volila tuto variantu, ale je to luxusní - opakuji se, já vím. Takže to máme Hobita z druhého čtecího týdne a na konci článku naleznete ještě jednu fotku Hobita, a to za třetí čtecí týden. :)


Po takové době, co tu knížku mám doma, jsem se konečně odhodlala a začala číst Delirium od Lauren Oliver. Ráda bych vám řekla názor na první díl z trilogie, ale nemohu. Jsem teprve na straně 100 a nedokážu odhadnout, jestli se do této knihy ještě pořádně začtu. Každopádně ji dočtu, o tom není pochyb, ale jestli budu číst ještě další dva díly - to ještě uvidím. :)


A zde již slibovaná druhá fotka Hobita - tentokrát vyfocená na polštáři, jelikož jsem ji dočítala v noci - dočetl jsem ji přesně třicet čtyři minut po půlnoci. :)

Jak se tak dívám, připadá mi, že jsem toho přečetla hodně málo, ale pak si uvědomím, že jsem byla pryč, přečetla nějaké povídky a taky jeden den neměla vůbec chuť číst, tak si musím říct, že to není nejhorší. :)

A co jste přečetli vy? Vykládejte a doporučte mi nějakou knihu. :)
lady Enchantress Dark
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Peggie Peggie | 14. července 2014 v 16:18 | Reagovat

Já ti asi nedoporučím nic, protože se inspiruju tebou :D Právě čtu Zápisník jedné lásky, ale nějak seč nemůžu překousat přes půlku. Zároveň taky musím dočíst vypůjčenou Hru o trůny. Ale jestli chceš něco doporučit, přečti si určitě 'Ještě než umřu'. Hodně dobrá knížka, je podle ní i film Teď a tady :-)

2 Rachel-Roo Rachel-Roo | E-mail | Web | 16. července 2014 v 22:48 | Reagovat

Potrhany kridla jsem cetla a libilo se mi to. Delirium bych si chtela precist, tak snad se postesti :) Ten sovickovej batuzek je naprosto krasnej!!

3 Em Em | Web | 17. července 2014 v 21:44 | Reagovat

Tak trilogie Delirium byla mým snad prvním setkáním s YA literaturou. A stala se z toho moje srdcovka - první a třetí díl mají trochu navrch a nemůžu jim nic závažného vytknout, ale druhý trochu pokulhává. Myslím, že tě ještě překvapí :) Od Ruty Sepetys si chci přečíst obě knihy, Potrhaná křídla mě zatím lákají víc.
Ale Hobit mě moc nenadchnul. Mám úplně stejné vydání doma, ale někde před polovinou jsem to vzdala, protože ani tak nejsem vůbec na fantasy knihy..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

©2013~2014 ~ ladyedark.blog.cz - Zákaz kopírování!