Knižní přírůstky za červenec

9. srpna 2014 v 13:31 | Lady E. Dark |  Knižní přírůstky


Koncem každého měsíce se objevují na různých blozích Knižní přírůstky za určitý měsíc. Vždy se můžu pokochat a inspirovat ostatními, které knihy bych si mohla pořídit nebo chtěla přečíst a popravdě mám takové články moc ráda, proto jsem si řekla, že by nebylo špatné něco takového zavést i u mě na blogu. A o co se vlastně jedná v projektu Knižní přírůstky, který vymyslela Cathy z blogu "Mezi nebem a peklem"? Koncem každého měsíce si vyfotíte své knižní přírůstky (koupené, darované, vyměněné…) a vytvoříte z nich článek a každý svůj úlovek, můžete i doplnit komentářem. A jaké knihy jsem si pořídila já? To už se dočtete v celém článku.


Jako první vám ukážu jednu audioknihu a knihu, dva úlovky které nejsou úplně moje, protože si je chtěla pořídit především babička, což neznamená, že v touze po historickém čtení nebo poslechu si je z knihovničky nevytáhnu. A o čem je tu řeč? Moje babička v poslední době ráda čte knihy od Vlastimila Vondrušky, a proto jsme koupily knihu s názvem: Msta písecké panny a jednu audioknihu Apage Satanas, kterou jste již mohli na mém blogu zahlédnout.


Teď vám ukážu knihu, po které jsem toužila a nakonec ji i získala. Není to kniha jako každá jiná. Tahle kniha se stala dárkem pro mou babičkou a zároveň i dárkem, který jednou dostanu nazpátek. Tušíte? Jestli ne, tak se jedná o knihu, kterou vtvořila Monika Kopřivová s trefným názvem: Babičko, vyprávěj - tato kniha existuje i ve verzi pro dědečka a doporučuji vám si o ní zjistit více, možná pochopíte, proč jsem po takové knize toužila. A neuvěříte, s jakým zápalem se do ní babička pustila, za což jsem moc ráda.


Vím, že některé knihy pořízené na červenec nejsou žádné novinky a některé existují už pár desítek let - jako ty, které vám představím teď. Co se týče světově uznávaného autora J. R. R. Tolkiena, přišla jsem k němu na chuť až teď, proto jsem se rozhodla postupně pořídit celou sbírku příběhů ze Středozemě. Tento měsíc to vyhrál Hobit a Silmarillion.


Tentokrát se dostalo i ke klasice, za což jsem moc ráda. Jde sice jen o jednu knihu, ale i to se počítá. Na větrné hůrce od Emily Brontëové je kniha, po které jsem toužila trochu déle než je zdrávo, možná bych chtěla i jiné vydání, ale jelikož byla ve slevě, tak jsem si ji okamžitě vzala. Co se týče druhé knihy na fotografii - Chování nočních motýlů od Poppy Adams… Tato kniha mě zaujala obálkou (hnusný to zlozvyk) a později i anotací.


I když mě styl takových knih láká čím dál méně, neodolala jsem a pořídila si další (další zlozvyk). Dva úlovky z Levných knih a jeden na cestu k zubařovi (opravdu, cesty trvající 20 minut a já potřebovala knihu, ale tak za statečnost). Ready Player One od Ernesta Clinea (snad jsem to dobře vyskloňovala) a Radleyovi, kterou napsal Matt Haig. První knihu jsem pořídila kvůli jejímu ohlasu, hodně se o ní mluvilo, proto jsem se rozhodla ji koupit a tu druhou… No stále doufám, že to bude oddechové čtení (tedy až se k ní dostanu). No a co se týče úlovku z knihkupectví - Richelle Mead mám ráda. Miluji její Vampýrskou akademii a nepohrdnu ani Sukubou, proto Šachovnice bohů ze série Věk X vyhrála.


Opět Levné knihy a jedna malá neškodná procházka kolem knihkupectví po městě. Moje peněženka už pláče, slyším ji, jak naříká. Zapomenutá od Catherine McKenzieové a Ahoj z nebe od Laurie Frankelové. Uchvátily mě na první pohled. Obálky jsou dokonalé, anotace se mi zalíbila a taky cena byla dokonalá. Nemít Levné knihy ve městě, byla bych bez knížek. A také tu je Láska v Provenci od Bridget Asherové - tu jsem si pořídila díky některým recenzím a obálka je taky krásná a do nové knihovny jako dělaná.


V šedých tónech od Ruty Sepetysové. Kniha, kterou jsem již četla z knihovny, ale musela jsem ji mít doma, protože je tak dokonale napsaná, že jsem ji vyměnila za kvalitní spánek. Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled je kniha, kterou napsala Jennifer E. Smithová. Objednala jsem si ji opět kvůli recenzím a také kvůli ceně, jelikož byla opravdu levná, což nemusí rovnou znamenat, že to nebude dobré čtení - právě naopak. Je to opět oddechové čtení. Co se týká třetí knihy… Tudorovci - knihu, kterou má na svědomí Philipa Jones, byla pro mě jasnou volbou. Mám ráda některé historické rody a Tudorovci jsou mezi nimi. Navíc podtitul této knihy zní taky zajímavě.


Poslední tři kousky za měsíc červenec. Myslete jako Steve Jobs od Daniela Smitha. Koupila jsem pouze ze zvědavosti a jsem za to moc ráda. Honba za Hemingwayem je dalším úlovkem z Levných knih a koupila jsem ji kvůli babičce, aby měla co číst. A ta poslední kniha je mou srdeční záležitostí. Grace, kněžna monacká od Jeffrey Robinson. Viděla jsem film, potřebovala jsem knihu. Jsem na ni moc zvědavá.


Za měsíc červenec to je 18 knih a jedna audiokniha, což je můj dosavadní rekord, který sad dlouho nepřekonám. Ale nikdy neodolám, jsem závislá - hodně závislá. Každopádně doufám, že se vám tento článek líbil a moje dlouhé komentáře ke knihám vás nenudily. Loučím se s vámi a příští měsíc u dalších Knížních přírůstcích.


lady Enchantress Dark
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Julča Julča | Web | 9. srpna 2014 v 13:40 | Reagovat

Tak dvě knížky z levných knih máme stejné :) Jinak Silmarillion bych si taky chtěla pořídit, ale předtím ještě celého Pána prstenů a samozřejmě Hobita - i když to filmové vydání nee - spíš to ilustrované, to si mě získalo :3

2 Ivcca Ivcca | Web | 9. srpna 2014 v 13:41 | Reagovat

Krásné přírůstky :) A docela různorodé co se žánru týče.

3 Eamane Eamane | Web | 9. srpna 2014 v 13:43 | Reagovat

áááá Tolkien :) ... Mám doma celou sbírku, za minulý měsíc jsem si pořídila Nedokončené příběhy :)

4 Mája Mája | Web | 9. srpna 2014 v 13:51 | Reagovat

Vážně pěkná sbírka a líbí se mi, že to je takový mix. :-)
Zapomenutou jsem četla a moc se mi to líbilo. Láska v Provenci vypadá vážně skvěle.
Hůrka má skvělou obálku!
Věk X už dlouho chci číst, ale nemám na to ani minutku času. :-(

5 Míša Míša | Web | 9. srpna 2014 v 13:51 | Reagovat

Zase se ze me stava zavistivec, skvele prirustky :))

6 Casion Casion | Web | 9. srpna 2014 v 14:08 | Reagovat

Skvelé knihy :D Hobita som čítala, vydarený príbeh, tento mesiac som prečítala Silmarillion, celkom do tá zabrať kým sa do toho človek trochu dostane :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

©2013~2014 ~ ladyedark.blog.cz - Zákaz kopírování!