ŽTL -Kapitola dvanáctá

6. prosince 2014 v 0:06 | Lady E. Dark |  Život Temné lady

Taky tomu nevěříte? Nebojte se, já tomu taky nevěřím. Je tu nová kapitola, kapitola, na kteoru jste čekaly hodně dlouho, já vím a chtěla bych vám říct, že i mě samotnou to štve a mrzí... Nebudu se tu dlouho vykecávat, na to bude čas na konci krátké - přechodní kapitoly... :) Snad příjemné čtení vám přeje lady Enchantress Dawn-DarkZ předešlé kapitoly

Proto jsem se rozhodl, že svatba bude ještě o těchto zimních prázdninách." Annabell zůstala šokovaně zamrzlá v pohybu...

Dvanáctá kapitola

"Cože?" zeptala se s viditelným šokem, který měla vepsaný ve tváři. Annabell se cítila, jakoby se měla během chvilky probudit ze špatného snu... Připadalo jí to jako hloupý vtip, ale Temný pán nežertoval a toho si byla vědoma.

,,Jak jsem řekl, Annabell. Svatba bude ještě před tvým odjezdem do Bradavic, jiná možnost neexistuje." V jejích očích se dala vyčíst nerozhodnost. Nerozhodnost nad tím, jestli má šanci v takovém sporu vyhrát. Nechtěla svatbu v zimě... Ve svých fantaziích si představovala, že se bude vdávat v létě, bude mít krásnou venkovní svatbu a bude opravdu šťastná, ale teď... Teď se ani jeden bod nesplní a ona se nejspíše Temnou paní stane už teď, jen za pár dní. Povzdechla si. Neměla ani jednu jedinou šanci, aby svého snoubence přemluvila. Miloval ji, to sice ano, ale on ji tohle oznámil, byla postavena před hotovou věc.

,,Ale nemám šaty, nemáme nic naplánováno, Tome." Nebyla by to ona, kdyby to aspoň nezkusila. Chtěla získat ještě nějaký čas a ne se hned po vánočních prázdninách vrátit do školy jako vdaná paní.

,,Šaty ti ušije Isabell, která přijde ve čtyři odpoledne a vše ostatní s pomocí Smrtijedů naplánujeme během chvíle, Anno." Použil zkráceninu jejího jména, což znamenalo jediné... pro něj to byla uzavřená záležitost. Dívka si znova povzdechla a místo toho, aby zamířila do postele, oblékla si župan a šla do vedlejší místnosti, kde si nalila ohnivou whisky, kterou do sebe následně i dostala. Měla slzy v očích, ale nedovolila jim nic jiného, musela být silná a tohle zvládnout, jak nejlépe může.

Sledovala dveře vedoucí do ložnice, chvíli doufala, že by se mohly otevřít a v nich by stál on, utěšil by ji a řekl, že si to rozmyslel, ale na tuhle naivní představu si zakázala myslet hned, jakmile ji napadla. Bylo to beznadějné...

Vypila ještě jednu sklenku ohnivé whisky a šla zpátky do ložnice. Překvapilo ji, že Tom už spal na své polovině postele, jakoby se nic nedělo. Annabell tiše zaklela, vklouzla na svou půlku postele a pokoušela se usnout, ale to se ještě dlouhou dobu nedařilo, nakonec usnula vyčerpáním. Vyčerpání, které bylo způsobeno tichým pláčem do polštáře a náročným dnem.

Probudila se o půl třetí odpoledne, místo vedle ní bylo prázdné a ona si na malý moment myslela, že se v noci nic o blížící svatbě nedozvěděla, ale brzo pochopila, že vše byla krutá realita. Annabell vstala z postele a odešla do koupelny, kde si dopřála sprchu a lektvar na pořádné probuzení. Dnešní den, i když mnohem kratší, bude opět náročný. Povzdechla si, oblékla na sebe vcelku krátké šaty, zakouzlila na sebe zahřívací kouzlo a vydala se do jídelny na něco k snědku.

Kráčela po tichých chodbách sídla Temného pána, nikde nebylo ani živáčka a popravdě si vůbec nestěžovala. Doufala, že když vejde do jídelny, bude stejně opuštěná, ale štěstí při ní nestálo, a když vešla do jídelny, neviděla u stolu sedět jen Luciuse i s jeho rodinou, ale také pár dalších Smrtijedů a v čele stolu samotného Voldemorta.

,,Přeji dobrý den," pozdravila, veškerá pozornost se na ni upoutala a všichni Smrtijedi se postavili a nastávající Temného pána se lehce poklonili, samotný lord Voldemort seděl na svém trůně a sledoval ji hladovýma očima, jelikož vypadala neuvěřitelně a ke všemu neměla na sobě svou typickou černou. Jenže Annabell nevěnovala pozornost svému snoubenci, sedla si sice na místo po jeho pravici, ale dařilo se jí ho ignorovat. Cítila se zrazená a také zraněná.

Sledovala dění u stolu, téměř nikdo se nebavil - jednalo se jen o pár zdvořilých frází. Nic víc, nic míň. Nenáviděla Temné sídlo, bylo tak jiné oproti jejich ostrovu, tak tmavé a depresivní. Někdy se jí zdálo, že slyší křik obětí ze sklepení, které se větvilo v podzemí. Tiše, tak aby to nikdo nepoznal, si povzdechla a napila se čaje ze svého šálku, který ji přichystal domácí skřítek.

,,Narcisso, pomůžeš s přípravou svatby." Když slyšela tu větu, myslela si, že špatně slyšela, jenže pohled její drahé tety... ten byl víc než přesvědčující o opaku. Střelila pohledem po svém snoubenci, odložila šálek s čajem a odkráčela z jídelny stejně rychle, jako se tam objevila. Naštvaně kráčela přes celé sídlo až do jednoho salónku, kde za malou chvíli měla přijít Isabell, aby navrhla a následně ušila svatební šaty.

Snoubenka Toma Riddlea známého jako lorda Voldemorta cítila směsici smutku, zrady a vzteku. Vzteku tak velkého, že toužila ničit věci tak, jak jí přijdou pod ruku, ale to by ukázala svou slabost. Ukázala by ji před lidmi, kteří ji vidět nesmí, a proto se zapřisáhla, že ať se stane cokoliv, nedá nic znát. Byla zařazena do Zmijozelu a byla tam zařazena právem, musí všem dokázat, kdo vlastně je a prvním krokem k jejímu vítězství bude právě Isabell, která pro ni bude šít svatební šaty. Šaty, ve kterých se oficiálně stane Temnou paní...


Annabell nemusela naštěstí čekat dlouho, jelikož s úderem čtvrté hodiny odpolední, se dveře do salónku otevřely a v nich stála Isabell i se svým skřítkem, který jí pomáhal s její precizní prací. Obě ženy se přivítaly, moc nemluvily, a když už promluvily, tak jen o odstínu látky a také o jejím druhu. Bylo to první setkání mezi nimi, které neprobíhalo v uvolněném duchu a ta mladší, která se měla stát ženou největšího černokněžníka za posledních desítek a možná i stovek let, ta si byla jistá, že za to může právě její nové postavení, které začala nenávidět. A možná ho nenáviděla mnohem více, než svou matku, která byla v noci na příkaz lorda Voldemorta, přesunuta do východního křídla, kde k ní byli přivoláni léčitelé, a to vše bez vědomí Annabell, která momentálně žila v přesvědčení, že se své matky na pár dní zbavila a právě těch pár dní bude svobodně dýchat. Kdyby jen věděla, jak moc na omylu byla, možná by si rozmyslela, co je pro její život nejlepší...


Jde to z toho vyčíst? Jde z toho vyčíst, že Temný pán je stále Temným pánem? Já neumím psát asi kruté příběhy, ale tohle mi připadá jako docela velký podraz na Annabell, a to co si ještě prožije... no nebudu vám tu vykládat, co se jednou stane, že ano? To bychom to mohly rovnou uzavřít, a to se mi ještě nechce. :)

Každopádně bych chtěla poděkovat všem mým věrným čtenářům, ale chtěla bych přeci jen věnovat kapitolu Peggie, která nedočkavě a netrpělivě očekávala další kapitolu a vlastně mě provází už od starého blogu. Takže... Peggie, je to jedna ze slabších kapitol, já vím, ale chci ji věnovat tobě. :)

No a to už je pro dnešní den všechno, přátelé, budu ráda za komentáře - i blbé smajlíky, nezapomínejte, že jakákoliv reakce dokáže dohnat autora k psaní - a já těch nápadů mám teď dost, takže budu ráda za veškeré komentáře. :)

lady Enchantress Dawn-Dark
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jackie Jackie | 8. prosince 2014 v 20:49 | Reagovat

Ďakujeme Peggie :-) Kapča bola super, poprosila by som čo najskôr ďalšiu :-D

2 Lady E. Dark Lady E. Dark | Web | 9. prosince 2014 v 13:50 | Reagovat

[1]: Pracuje se na ní, do Vánoc chci stihnout ještě minimálně jednu kapitolu :) Což si myslím, že půjde, mám na to 15 dní! :) :D

3 Jackie Jackie | 9. prosince 2014 v 18:56 | Reagovat

[2]: tak teda držím palce :-)

4 Peggie Peggie | 9. prosince 2014 v 20:17 | Reagovat

Aaaawwwwww já mám věnování :3 Oh my goood, nemůžu uvěřit, že je tu další kapitola! :D Úžasný, mám ráda tvůj styl psaní - a miluju Anabelle!

5 vagyon vagyon | 17. prosince 2014 v 21:26 | Reagovat

Myslím, že tato kapitola je vyvedená. Už se nemohu dočkat další :-)

6 LussyNda LussyNda | Web | 1. ledna 2015 v 11:09 | Reagovat

Přeji Hodně štěstíčka, zdravíčka, lásky a spousta čtenářů do dalšího nového blogového roku 2015. Ať je ten letošní lepší než ten předchozí.

Lussynda :-*

7 Vladimír Tvrdoklád Vladimír Tvrdoklád | 12. února 2015 v 23:35 | Reagovat

milá lady E. Dark, kdybych vám dal čepel, mohla by jste mi ji prosím zakalit? Ale prosím nesešerte to jinak jsme v prdeli paní víte to? vím že máte štíhlou postavu ale mohlo by se stát že na vás někdo hodí polymorph a bude z vás tlustá dáma, s pozdravem Vladimír MC Tvrdoklád

8 SergiooU SergiooU | E-mail | 16. ledna 2017 v 20:48 | Reagovat

I found this page on 13th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

©2013~2014 ~ ladyedark.blog.cz - Zákaz kopírování!